Başçiftlik İlkokulunun " Kitaplar ayaklandı " Projesine ödül - Basciftlik.net
20 Ocak 2019 Pazar 13:33
Başçiftlik İlkokulunun " Kitaplar ayaklandı " Projesine ödül
Tarih : 2013.07.01  00:46:13
Başçiftlik Kaymakamlığının katkılarıyla Başçiftlik İlköğretim okulu tarafından gerçekleştirilen " Kitaplar ayaklandı " Projesi Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitimde Yenilikçi Projeler” kapsamında da ödüle layık görüldü.
Başçiftlik Kaymakamlığının katkılarıyla Başçiftlik İlköğretim okulu tarafından gerçekleştirilen Kitaplar ayaklandı Projesi 15 yaş üstü halka yönelik yapılmış olup, proje başladığı ilk dört ayda gündemdeki kitaplardan oluşan 470 adet kitaplık havuzuna erişmiş ve 146 üyeye hizmet vermiştir. Okuma oranı proje başlangıcından itibaren her ay düzenli şekilde artmaktadır. Üyelere web ortamından http://www.basciftlikioo.meb.k12.tr/ adresinden veya 451 20 06 numaralı telefonu arayarak sipariş verebilmektedir.

Başçiftlik ilçemizde kitaplar ayaklandı. Başçiftlik ilköğretim kurumunca kitap tanıtımı, değişimi ve eğitimleri yolu ile kitap okumayı özendirerek toplumun her kesimine okuma alışkanlığının kazandırılması veya var olan alışkanlığın geliştirilmesi kitap bağışları yoluyla köylerde, beldelerde ve mahallelerde kitaplık kurulması için hazırlanan “Kitaplar Ayaklandı” projesi hazırlanarak uygulandı.

Projenin amacı; okunmayan kitapların isyanını dile getirerek kitap okuma alışkanlığını arttırmak, kitap okumak isteyenlerin kitapları ayaklarına kadar götürerek üretilebilecek bahaneleri ortadan kaldırmak ve okuma oranını arttırmaktı. Proje Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitimde Yenilikçi Projeler” kapsamında da ödüle layık görüldü.


Kaynak     tokat.meb.gov.tr  

2971 kez okundu
Nagehan / Tarih : 2013.07.01  09:15:15
Ben bu haberi Yeni Asya gazetesinin kültür sanat sayfasında kullanırım :)
Diğer Başçiftlik Gündem Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 316 Dün Gelen: 667 Toplam Ziyaretçi: 1737138
Copyright  2019 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri