Ak Parti Tokat Belediye Başkan Aday Adayı; Erdal GÜLER - Basciftlik.net
19 Haziran 2018 Salı 2:15
Ak Parti Tokat Belediye Başkan Aday Adayı; Erdal GÜLER
Tarih : 2013.11.01  19:54:13
Türkiye yerel seçime gidiyor. Bazı yörelerde adaylar şimdiden belli. Yöremizde ise bu seçim; sadece Belediye Başkan adayları ile değil gurbetteki Başçiftlik’in adaylarıyla da çok konuşulacak gibi. Tokat Belediye Başkanlığı için Akparti'ye aday adaylığı başvurusu yapan Hemşerimiz Erdal GÜLER'i yakından tanıyalım...

15 Ekim 1955 yılında Niksar'da doğdu.  

İlkokulu Başçiftlik’te okudu. Orta öğrenimini Sivas Yıldızeli Pamukpınar İlköğretmen Okulu’nda, lisenin son sınıfını ise Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesi’nde tamamladı.

Üniversiteye Ankara’da başladı. Önce Gazi Eğitim Matematik Öğretmenliğine yerleşti ve bu bölümü derece ile bitirdi. Sonra bir süre Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Teftiş Planlama Bölümünde öğrencilik yaptı. Daha sonra derece ile girdiği Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik lisans tamamlama bölümünü yine derece ile bitirdi.

Öğretmenliğe devam ederken girdiği üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek Tokat Barosunda yerini alarak Avukatlığa başladı.

Ağrı ve Tokat’ta (Gazi Osman Paşa Lisesi dahil) değişik okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Sivas, Tokat, Turhal ve Niksar’da dershane işletmeciliği ve öğretmenlik yaptı. Bu sayede binlerce öğrenciyi üniversiteye gönderdi.

Tokat merkezde bazı kooperatif ve derneklere kuruculuk ve yöneticilik yaptı.

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ve Toprak–Su Araştırma Kurumu yetkilileri ile verimlilik araştırma çalışması yaptı.

1989 da yapılan yerel seçimlerde Belediye Meclis üyelerini Refah Partisi’nden göstererek Başçiftlik’te bağımsız başkan adayı oldu.

2011 Genel seçimlerde Tokat Ak Parti milletvekili aday adayı oldu.

Erdal GÜLER, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Adalet ve Kalkınma Partisinden Tokat Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusundan sonra Erdal GÜLER'in Facebook adresinde paylaştıkları; 

"Değerli dostlarım, Tokat'ımızın birlikteliği,güzelleşmesi, kalkınması ve geleceği için Ak Parti Tokat Belediye Başkanı Aday Adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Bu yolda hep beraber el ele, gönül gönüle... Desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim."


 

Duyuru;

Mart 2014 yerel seçimlerde aday olacak tüm Başçiftlikli adaylar, bilgilerinizin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız bize sosyal medyada facebook.com/basciftlik.net60 adresimizdeki mesaj kısmından veya basciftlik.net@hotmail.com email adresimizden ulaşabilirsiniz…

 Başçiftlik.net

 

 

 

2354 kez okundu
metin kilic / Tarih : 2013.11.01  23:08:54
Erdal GÜLER in eğitimi,çalışkanlığı, dürüstlüğü ve siyasetteki ilkeli duruşuyla TOKAT belediye Başkanlığını hak ettiği düşüncesindeyim. Sadece Tokat daki değil bütün Türkiye genelindeki hemşerilerimizin irdelemeden elinden gelen desteği yapacağına inanıyorum.. hayırlı uğurlu olur İnşallah..
Diğer Başçiftlik Gündem Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 257 Dün Gelen: 479 Toplam Ziyaretçi: 1624966
Copyright  2018 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri