Sarıağıl Köyü - Basciftlik.net
20 Ekim 2018 Cumartesi 5:26
Sarıağıl Köyü
Tarih : 2013.03.11  15:06:10
Sarıağıl Köyü

SARIAĞIL KÖYÜ

 

            Sarıağıl, Tokat ilinin Başçiftlik ilçesine bağlı bir köydür. Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Genellikle Tokat ili için geçen gelenek ve görenekler köy için de geçerlidir. Tokat iline 69 km, Başçiftlik ilçesine 16 km uzaklıktadır. Dağlık bir bölgededir. Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Karasal iklimin de etkileri görülebilir.2001-2002 yıllarında muhtar sadık top zamanında yöresel kültür ve sanat festivali yapılmıştır.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur. Sağlık ocağı yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve telefon vardır.

4757 kez okundu
Diğer Kasaba ve Köylerimiz Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 97 Dün Gelen: 494 Toplam Ziyaretçi: 1689638
Copyright  2018 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri