Şifa-i Başçiftlik açıldı - Basciftlik.net
17 Aralık 2018 Pazartesi 0:7
Şifa-i Başçiftlik açıldı
Tarih : 2014.06.20  17:00:31
Başçiftlik.net'te yep yeni bir bölüm açıldı; Şifa-i Başçiftlik. Başçiftlik ve çevresinde yetişen, günümüzde alternatif tıp alanında kullanılan, doğanın insana armağanı şifa kaynağı bitkiler, meyveler ve ürünler ile sağlıklı yaşama dair birçok paylaşım bu bölümde sizlerle...
Odak noktası insan sağlığının insan yaşamına elverişli koşullarda sürdürülmesi ve bu hususta karşılaşılabilecek her türlü tehdidin savuşturulması olan yöntemlerin tümünü bilimsel çatı altında toplayan kavram tıp olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde teknolojik gelişmelerin de yadsınamaz etkisi ile oldukça ilerlemiş olan tıp bilimi, insan hayatının sürdürülebilirliği açısından oldukça önemli bir rol üstlenmektedir.

Ancak tıp denildiğinde akla yalnızca çağdaş ileri teknoloji ürünü yöntemlerin gelmesi açık bir hata olarak nitelendirilebilecektir. Zira insan sağlığının yaşama elverişli standartlarda tutulabilmesine yönelik çabalar, insanlık tarihinin tüm evrelerinde var olmuştur. Konuya bu açıdan yaklaşıldığında, tıbbın eski dönemlerde hangi aşamalardan geçtiğinin, daha isabetli bir anlatımla; modern tıbba kaynaklık eden yöntemlerin önemi bir kez daha anlaşılabilecektir.

Bahsetmiş olduğumuz bu kaynak yöntemler de tam olarak konumuza direkt bağlantısı olan alternatif tıp yöntemleridir. Zira alternatif tıp olarak isimlendirilen bu tedavi teknikleri, bugün modern tıbbın kapsamı dışında değerlendirilmekte ise de aslında modern tıp dediğimiz bilimin kaynakları olarak halen varlıklarını sürdürmektedirler.

Bilindiği üzere bugün dahi modern tıbbın cevap veremediği, çözüm bir yana dursun teşhis dahi koyamadığı bazı vakalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda, bir başka deyişle modern tıbbın bittiği noktada alternatif tıbbın başladığından bahsedilebilir. Zira kabul gören tanımı uyarınca da alternatif tıp; günümüz anlamında teknikleri bilimsel metotlar ile sabitlenmemiş olan tedavi yöntemleri bütünü olarak ifade edilmektedir.

Alternatif tıbba ait tedavi yöntemleri geleneksel olabileceği gibi güncel verilerden de faydalanabilmektedir. Bununla birlikte alternatif tıp alanında çok yoğun olarak teknoloji ürünü ilaçlar yahut haplardan ziyade birebir doğal ürünlerin kullanılmakta olduğu da ayrı bir gerçekliktir. İnsanlık tarihinin binlerce yıllık birikimi alternatif tıbba yön verirken, ülkemizdeki durum da Anadolu yarımadasında yerleşmiş olan zengin şifalı bitkiler kültünün doğal bir getirisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu bağlamda tüm dünyada yaygın olan bu yöntemler bütününün özellikle Anadolu’da çok yoğun olarak kullanılmakta olduğunu belirtmemizde fayda vardır. Zira alternatif tıp olarak adlandırılan tedaviler, yaşadığımız topraklarda yetişen binlerce çeşit doğal ürün sayesinde oldukça ileri seviyelere ulaşmayı başarmıştır.

Bizde Başçiftlik.Net ailesi olarak siz değerli okurlarımıza Alternatif tıp ürünlerin olarak kabul gören doğal ürünlerden oluşan ve sağlığımızı ilgilendiren konularda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.


   Basciftlik.net  

1696 kez okundu
Diğer Şifa-i Başçiftlik Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 6 Dün Gelen: 452 Toplam Ziyaretçi: 1720170
Copyright  2018 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri