Başçiftlikli Gençlerden Yüksel BAYRAM'a Vefa Projesi - Basciftlik.net
20 Ocak 2019 Pazar 13:33
Başçiftlikli Gençlerden Yüksel BAYRAM'a Vefa Projesi
Tarih : 2014.11.15  00:00:19
"Hayal edebilirseniz gerçekleştirebilirsiniz..." sloganıyla 2014 yılında Sosyal Medyada kurulan İsTokBaş Gençlik Platformu üyeleri Başçiftlik Belediye Eski Başkanı Rahmetli Yüksel BAYRAM'a vefa adına 15 yıl önce Yüksel BAYRAM tarafından yapılan mesire alanının peyzaj çalışmaları için kampanya başlattı.
"Hayal edebilirseniz gerçekleştirebilirsiniz..." sloganıyla 2014 yılında Sosyal Medyada kurulan İsTokBaş Gençlik Platformu üyeleri Başçiftlik Belediye Eski Başkanı Rahmetli Yüksel BAYRAM'a vefa adına 15 önce Yüksel BAYRAM yapılan  tarafından yapılan mesire alanının peyzaj çalışmaları için Facebook üzerinden kampanya başlattı.

Bedir AYMAK, Fatih AYAN, Kemal YILDIZ, Nihat BAYRAM, Tayfun AKARSU ve Yusuf KAPUSUZ tarafından Facebook'ta kurulan Platform'un üyeleri, Başçiftlik için projeler üretiyor, tartışmaya açıp ortak akıl oluşturarak Başçiftlik için yapabileceklerini belirleyip hayata geçirmeye çalışıyor. 

Grup üyelerinden Tayfun AKARSU, İşTokBaş Gençlik Platformunu kurma nedenlerini şu ifadelerle açıklıyor; "Biz İşTokBaş. Gençlik Platformu'nu kurarken ilk hedefimiz geçmişe sünger çekip fikirlerimizi düşüncelerimizi bir havuzda biriktirip maddi manevi elimizden ne gelir gelecek adına neler yapabiliriz düşüncesi ile kurduk amacımız eleştiri yapıp kalp kırmak değil özeleştiri yapıp gönül kazanmak. "

İşTokBaş. Gençlik Platformu, Başçiftlik Eski belediye Başkanı Rahmetli Yüksel BAYRAM'a vefa adına 15 önce Yüksel BAYRAM yapılan  tarafından yapılan mesire alanının peyzaj çalışmaları için Facebook üzerinden başlattıkları kampanya için şu ifadelere yer verdi;

" İLK PROJE ÇALIŞMASI : YÜKSEL BAYRAM GENÇLİK PARKI

BURASI DA BAŞÇİFTLİK'İN, BİZLERİN BİR AYIBI

Allah rahmet eylesin eski belediye başkanlarımızdan rahmetli YÜKSEL BAYRAM tarafından kendi başkanlığı döneminde yaptırılan ve arkasından düzenleme yapılmayan herkesin apo parkı diye bildiği çevre düzenlemesi olmayan,oturacak yıkık dökük bi masası olan bi tabelası dahi olmayan bir yer burası ekibimizle görüşmemizin ardından toplanmamızın amacına uygun ve anlamlı olacağına inandığımız için ilk maddi ve manevi çalışmayı burda başlatıyoruz.

Yapılması düşünülenler :

1. Çevre düzenlemesi ( otların yolunması tellerin düzenlenmesi pisliklerin temizlenmesi çöp konteynırı konulması gibi )

2. Tabela yaptırılması( ADI YÜKSEL BAYRAM GENÇLİK PARKI OLUCAK )

3. Büyük ortak kullanılacak 1 metre yüksekliği olan 1 yada -2 büyük ızgara yaptırılması

4. 2 adet kamelya konulması

5. 2 yada 3 beton veya tahta masa yaptırılması

6. zor ama olursa bir aydınlatma direği dikilmesi

Bunların yapılması için tabi ki manevi desteğin yanında maddi destekler gerek bu kampanyaya elinizden geldiği kadar katkıda bulunmanızı bekliyoruz.

KAMPANYADAKİ TEMSİLCİLER;

İSTANBUL HALKALI - KEMAL YILDIZ; 0530 827 60 60, BEDİR AYMAK

İSTANBUL ESENYURT - YUSUF KAPUSUZ; 0544 354 24 25

TOKAT - TAYFUN AKARSU; 0542 406 54 07

BAŞÇİFTLİK- FATİH AYAN; 0544 839 45 49,  NİHAT BAYRAM;0507 273 05 53

inşallah amacımıza ulaşırız. "

Başlattıkları kampanya için görüştüğümüz Grup üyelerinden Kemal YILDIZ, İşTokBaş Gençlik Platformu olarak bir çok projelerinin bulunduğunu, ama ilk projelerinin eski Başkan Yüksel BAYRAM'a vefa adına yaptıklarını, maddi destekler için en kısa zamanda dernekleşmek istediklerini söyledi.

İşTokBaş Gençlik Platformu ve Yüksel BAYRAM'a vefa projesi için görüştüğümüz Başçiftlik Kaymakamı Sayın Fatih ARIKOĞLU, platformun dernek olarak çalışmasının daha iyi olacağını belirtti ve "Şu aşamada gençlerle görüşmeden söylediklerim eksik olur ama şunu söyleyeyim. Düşünülen çalışma ilçemizin en önemli eksiklerinden birisinin giderilmesine yöneliktir. Gerçekleştiğinde önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Çalışmayı çok özel kılan unsur ise sivil inisiyatifin bir kamu hizmetini omuzlama girişimi ki ileri düzeyde sivil toplumu ifade etmektedir. Yapılan çalışma ve girişim her türlü desteği hak etmektedir. Halis niyetli bu güzel gençleri tebrik ederim." dedi.

İşTokBaş Gençlik Platformu ve Yüksel BAYRAM'a vefa projesi için görüştüğümüz Başçiftlik Belediye Başkanı Sayın Murat TUNÇEL ise; "Gençlerin çalışmalarını değerli buluyor. Düşündükleri projelerle ilgili bana geldiklerinde de söyledim, belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız, destekleriz. " dedi.


İşTokBaş Gençlik Platformu'nun Facebook grubuna ulaşmak için;  
 
 

  Başçiftlik.net sitesi olarak İşTokBaş Gençlik Platformu'na Yüksel BAYRAM'a vefa projesi için tüm hemşehrimiz adına teşekkürü bir borç biliriz...     Hasan AÇIKEL  


 


Yasal Uyarı » Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları BASCİFTLİK.NET 'e aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.


 

1524 kez okundu
Diğer Başçiftlik Gündem Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 317 Dün Gelen: 667 Toplam Ziyaretçi: 1737139
Copyright  2019 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri