Metin MEMİŞ yeniden Sağlık-Sen Genel Başkanı oldu. - Basciftlik.net
17 Aralık 2018 Pazartesi 0:26
Metin MEMİŞ yeniden Sağlık-Sen Genel Başkanı oldu.
Tarih : 2015.01.11  18:58:31
10-11 Ocak 2014 tarihinde Rixos otel’de yapılan, Sağlık-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Metin MEMİŞ yeniden seçildi.

Sağlık-Sen bağlı delegelerden 309 oyun kullandığı genel kurulda Metin MEMİŞ 265 oy aldı. Cumartesi günü yapılan kurula Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, Sağlık-Sen Onursal Başkanı Mahmut Kaçar ve Konfederasyon Başkanı Ahmet Gündoğdu katıldı.

Genel kuruldaki seçime tek listeyle giren Yönetim Kurulu Başkanı Metin MEMİŞ, Sağlık-Sen’in hak ettiğinden daha iyi yerlere geleceğini belirtti.

Metin MEMİŞ konuşmasında "Sağlık-Sen 5. Olağan Genel Kuruluna, Sağlık-Sen Genel Başkan Metin Memiş’in konuşması ile devam etti. Genel Kurula hitap eden Genel Başkan Memiş, sevdamızın adını Sağlık-Sen koyalı 20 yıl olduğunu belirterek, “Dile kolay; 20 yıl olmuş bu sevdanın adını koyalı. Adını Sağlık-Sen koyalı 20 sene olmuş alın terimizin. 20 senedir aşkla, tutkuyla bağlandığımız Sağlık-Sen’imiz için çocuklar gibi heyecanlıyız hala. Bayramlıklarını yastığının altında saklayan çocuklar gibi  heyecanlıyız yarınlara. Bayram gibi olsun, kutlu olsun, güzel olsun bundan sonrası da. Bugüne kadar yaşananlar gibi. Kardeşlerim; bugüne kadar yaşadığımız güzellikler gibi olsun yarınlarımız. Güzel olsun yarınlar. Ayni dün gibi, aynı bizim gibi, hepimiz gibi güzel olsun yarınlar” dedi.

 

Hak mücadelesinde 20. yılına girmiş bir hareket olmanın onuruyla 5. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdiğimizi ifade eden Genel Başkanı Metin Memiş, bu genel kurul salonlarında estirdiğimiz rüzgârlarla Türkiye’de çok şeyleri değiştirdiğimizi söyledi.

 

Milletinden kopuk, emeğin gündemine yabancı sendikacılığı tarihin çöplüğüne gönderdiğimizi belirten Genel Başkanı Memiş, milletin egemenlik hakkına hayat tanımayan çarpık zihniyetin devranına bu salonlardan yükselen iradeyle dur dediğimizi kaydetti.

 

 Yeni Türkiye idealimizi bu genel kurullarda yeşerttiğimizi ifade eden Genel Başkanı, ülkemiz ve milletimiz üzerinde en kirli oyunların sahnelendiği bir dönemde, namerdin oyununu bozmak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için burada olduğumuzu ifade etti.

 

 Çanakkale neslinin temsilcileri olarak, 1915’te yazılan özgürlük destanını, 2015’e taşımanın onurunu yaşadıklarını belirten Genel Başkan Metin Memiş, bir asır sönmeyen zafer ruhunun, kıyamete kadar sürmesini diledi. Merhum Akif’in bedrin aslanlarına eş tuttuğu ecdadımızın, insanlığın sömürgecilere teslim olmayacağını bütün dünyaya ilan eden eşsiz bir zafere imza attığını hatırlatan Genel Başkanı, “Bu hezimeti hazmedemeyen emperyalist dünya, tam 100 yıl intikam hırsıyla yandı tutuştu ve zaferin izlerini ve Çanakkale ruhunu İslam coğrafyasından silmek adına özellikle son 4 yılda en kirli oyunlarını sahnelediler. Hak ve Hürriyet derken mangalda kül bırakmayan Batının ikiyüzlü siyaseti yüzünden, Suriye’de, Mısır’da, Gazze’de, Irak’ta yüzbinlerce masum insan katledildi. Yüz binlercesi evlerinden yurtlarından sürüldü. 21. yüzyıl dünyasında Mısır’da halkın seçtiği iktidar devrildi,  ikiyüzlü batının alkışları arasında darbeciler iktidara geldi. Bütün dünya; yaşanan insanlık trajedileri, demokrasi ayıpları karşısında suskunluğa gömülürken Türkiye; Hak’tan yana tavır sergilediği, mazlumlara evini açtığı, seçilmişlerin hukukunu savunduğu için şer odaklarının hedefi haline geldi.” şeklinde konuştu. Memiş konuşmasına Necip Fazıl'ın şiiriyle devam etti.

 

Kırılır da bir gün bütün dişliler,

Döner şanlı şanlı çarkımız bizim.

Gökten bir el yaşlı gözleri siler.

Şenlenir evimiz barkımız bizim.

 

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze.

Kavuşuruz sonu gelmez gündüze.

Sapan taşlarının yanında füze,

Başka âlemlerle farkımız bizim. Derkenar;

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ'e yeni dönemde başarıları dileriz.

Başçiftlik.net Yasal Uyarı » Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları BASCİFTLİK.NET 'e aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.


 

 

1711 kez okundu
Diğer Başçiftlik Gündem Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 20 Dün Gelen: 452 Toplam Ziyaretçi: 1720184
Copyright  2018 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri