Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tokatlılar Buluşması"na katıldı. - Basciftlik.net
20 Ocak 2019 Pazar 12:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tokatlılar Buluşması"na katıldı.
Tarih : 2015.03.30  14:56:52
Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Tokatlılar Buluşması" etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları selamlayarak karanfil dağıttı.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, TBMM Grup Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır,  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Milletvekillileri, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İlçe Belediye Başkanları, Tokat İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların yoğun ilgisi ile tamamlandı.

TRT sanatçılarından Sevda Gül ve Yöresel Sanatçı Züleyha’nın konserleriyle başlayan etkinlik, 2010 yılı UNESCO Yaşayan İnsan Hazineleri Ödülü sahibi Yaşar Güç kavalıyla Turhal Belediyesi Çanakkale Savaşına katılan Onbeşlileri temsilen hazırladığı ekip salondaki misafirleri selamladı, Tokat Valiliği Omuz halayı ekibi de bir gösteri düzenledi.

TOKKON Başkanı Mehmet Salih Ün “Yanında olduğumuzu belirtmek için buradayız, yaptığınız hizmetler için size teşekkür etmek amacıyla toplandıklarını belirterek, Erdoğan'ın Filistin, Suriye ve çok sayıdaki yerde mazlum halklar için verdiği mücadeleyi anlattı.

Erdoğan'ın sömürgeci egemen güçleri karşısında "Dünya beşten büyüktür" diyerek kendilerini gururlandırdığını dile getiren Ün, aynı zamanda Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümünü anmak için de bu toplantıyı düzenlediklerini aktardı.

TOKKON’ un 7 ay önce kurulduğunu ve 4 federasyon ile 133 dernekten üyesi olduğunu ifade eden Ün, konfederasyonun hayata geçirmek istediği yurt projesi hakkında bilgi verdi.

 Tokat Valisi Cevdet Can “Tokat'ın havalanmaya hazır bir uçak gibi bir kanadına tarih ve turizmi, diğer kanadına tarım ve sanayiyi aldığını belirterek, şehrin 2023 hedeflerinden bahsetti.”

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş“Anadolu'nun güzel insanlarının buluştuğu yer olan Tokat'ın Türkiye'nin aynası olduğunu belirterek, Türkiye'nin her şehrinin ülke gibi olduğunu, Tokat'ın da bu şekilde olduğunu söyledi.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan “bu coğrafyayı başkalarına dar etmek isteyenlerin her dönemde farklı kesimleri kullanarak, farklı yöntemleri devreye sokarak, hedeflerine ulaşmaya çalıştığını anlattı.

Tarihin, inancın, kültürün kendilerine yüklediği misyonun gereğini yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Bu mücadele milletimizin kaderidir. Ne diyor şair? 'Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır/ Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır/ Gün batsa ne olur, geceyi onaran bir mimar vardır.' Mesele bu. Biz kaderin üstündeki kadere teslim olarak, mücadelemizi sürdüreceğiz. Suriye'de sürdüreceğiz, çözüm süreciyle sürdüreceğiz, Irak'ta sürdüreceğiz, paralel devlet yapılanmasıyla mücadeleyle sürdüreceğiz. Tüm mazlumlara, mağdurlara, gariplere el uzatarak, onların dertlerine derman olmak için var gücümüzle çalışarak sürdüreceğiz. Filistin'de de sürdüreceğiz, dünyanın dört bir yanında, Myanmar'da da olsa oraya da uzanacağız. Açe'ye de uzanacağız. Çünkü bu bizim tarihi mesuliyetimizdir." dedi.
Yasal Uyarı » Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları BASCİFTLİK.NET 'e aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.


 

1815 kez okundu
Diğer Başçiftlik Gündem Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 245 Dün Gelen: 667 Toplam Ziyaretçi: 1737067
Copyright  2019 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri