Beyazıt Genel Sekreter Yardımcısı Oldu. - Basciftlik.net
20 Ocak 2019 Pazar 12:37
Beyazıt Genel Sekreter Yardımcısı Oldu.
Tarih : 2016.04.30  17:10:36
Hemşerimiz Yusuf BEYAZIT AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Genel seçimlerde büyük bir başarıya imza atarak 4. Sıradan Milletvekili olan Beyazıt önce TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görev aldı. Mazbatayı aldığı günden bu güne kadar yoğun tempoyla çalışan Beyazıt, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

Yusuf Beyazıt"ın Vakıflar Genel Müdürlüğünde Genel Müdürlüğü sırasında ülke genelinde 3 bin 484 vakıf eserinin restorasyonu gerçekleştirildi. Atıl durumda kalmış vakıf taşınmazlarını, apart, sosyal tesis ve otopark olarak değerlendiren Beyazıt, 2003"te 30 trilyon TL olan kurum bütçesinin, 2010 yılında 460 trilyon TL"ye çıkarılmasını sağladı. İşgal sorununun çözülmesi de vakıf gelirlerinin arttırılmasında etkili olurken, Formula 1 arazisi, çeşme Kervansaray Butik Oteli, Kayseri Park Alışveriş Merkezi gibi birçok yatırım hayata geçirildi. Vakıfların hayır şartları doğrultusunda elde edilen gelirlerle 10 bin şehit ve yetim çocuğuna eğitim bursu verildi ve 100 bin kişiye gıda yardımı yapıldı.

Osmanlı vakıflarının vakfiyesinde yer alan eğitim şartı da ilk kez yerine getirilerek, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi de kurularak eğitime başladı.

22 Aralık 1962’de Niksar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta, lise tahsilini Kayseri Lisesi ve Kayseri İmam Hatip lisesinden mezun olarak tamamladı. Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden sonra Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. TODAI (Türkiye Amme İdaresi Enstitüsü)’de Kamu Yöneticiliği Yüksek lisansı yaptı.
Kilis, Niksar ve Ankara’da çeşitli okullarda öğretmenlik, Ankara’da serbest avukatlık yaptı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sırasıyla; Encümen Müdürlüğü, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı ve İSKİ Baş Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu. Bu süreçte; Kiptaş, Beltur ve Kültür A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği ve başkanlıkları yaptı.
2003 yılında, Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı zamanda Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıf Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Sosyal Yardımlaşma Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
Görevde olduğu bu süreçte her yıl “Yılın Bürokratı” seçildi. Her sene Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçesini 10 kat artırdı. Edirne’den Kars’a ülke genelinde 5.000 tarihi eseri restore ederek, yeniden yapılandırdı. Her yıl 100.000 aileye aş, binlerce öğrenciye burs yardımı yaptı. Sağlık nedenlerinden dolayı 2010 yılında emekliye ayrıldı.

Memleketi ve ülkesi için hizmetlerine devam etmek üzere 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti Tokat Milletvekili oldu.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Yusuf Beyazıt, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakwww.facebook.com/123456yb Yasal Uyarı » Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları BASCİFTLİK.NET 'e aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.


 
1804 kez okundu
Diğer Şehir ve İnsan Haberleri
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 253 Dün Gelen: 667 Toplam Ziyaretçi: 1737075
Copyright  2019 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri