Metin KILIÇ / Başlarken - Basciftlik.net
12 Aralık 2018 Çarşamba 12:52
Başlarken
Tarih : 2013.09.16  19:56:24

Merhaba..

Kıymetli Başçiftlik.Net okurları…

Benim adım Metin KILIÇ. Başçiftlik’te bana Memet de derler. Memet benim göbek adım..Tanımayanlar için söyleyeyim, Mençükgillerden Terzi Ahmet KILINÇ’ın oğluyum. Asıl mesleğim eğitimcilik. Başçiftlik.net'in teklifiyle bundan böyle her ay siz dostlarımla hasbihal edeceğim. Hayatımızı etkileyen olayları Başçiftlik tarihinin mihenk taşlarını, güncel olayların perde arkalarını kendi bakış açımdan sizlere aktaracağım.

Köşe yazmak insana çok büyük sorumluluk yükler. Bunu daha önce yazdığım gazete ve dergilerde de yaşadım. Bu yüzden hangi değerlere ve ilkelere bağlı kalarak yazacağımı okurlarımın önceden bilmesini ve beni öyle değerlendirmesini istiyorum. Ben milli ve ahlaki değerlerin yanı sıra insanî değerlere ve özgürlüklere önem veren, kişilerin hak ve hürriyetlerine yaşam tarzlarına saygı gösteren biriyim. Kısaca Milliyetçiyim. İnançlıyım. Hac görevimi yaptım. Hayatım boyunca hep mazlumdan yana oldum.

Fikirlerin gücüne inanırım ve doğru olduğunu düşündüğüm fikirleri kuvvetle savunurum, ama bana; yanlış oldukları ispatlandığında onları terk etmekten de çekinmem. Kısaca bağnaz biri değilim. Hayatımın hiçbir evresinde hiçbir zaman kişi ve kişiliklerle uğraşmadım..Uğraşmam da. Herkesin görüşüne inancına yaşantısına hep saygı duymuşumdur.. Hani derler ya “insan akıl pazarına gitmiş yine kendi aklını satın almış”  İşte öyle  bu yaştan sonra ne biz kimseyi düşüncelerinden vazgeçirebiliriz, nede kimse bizi.. Biz fikrimizi ortaya koyarız o kadar..Her ne kadar arzu etsek te kimse bizim gibi düşünmek ve yaşamak zorunda da değil zaten. Sizleri farklı bir görüş açısından baktırıp “ACABA” dedirttirebilirsem ne mutlu.

Öteden beri  hep dayatmacı yaşam tarzlarının insan onuruna yakışmadığını, hiç kimsenin aklının kimseden üstün olmadığını, Cenabı Allahın verdiği ömrü herkesin günahıyla sevabıyla istediği gibi yaşama hürriyetine sahip olduğunu düşünmüşümdür, siz buna ister demokrasi deyin ister hürriyet.. Ben insanca yaşama diyorum.Yazılarımı lütfen bu anlayışla okuyun ve beni böyle değerlendirin..

Ustalar ilk yazı zordur derler. Özelliklede sanal alemde. O zorlukları sizlerden aldığım dönüşlerle aşacağıma hep beraber farklı güzelliklerde buluşacağımıza inanıyorum. İnşallah.

Başçiftlik net kurulduğu günden beri yoğun bir izleyici kitlesiyle hemşerilerimize doğru ve güzel haberleri Başçiftlik'le ilgili aktiviteleri aktarmaya devam ediyor. Bu bağlamda benimle de yakın bir zamanda üç bölümlük bir röportaj yapıldı. Hemşerimiz sayın Hasan AÇIKEL’le yaptığımız “DÜNDEN BUĞÜNE BAŞÇİFTLİK” adlı röportaj yayınlandığı günden beri sizlerden yoğun ilgi ve destek gördü. Bu yoğun ilgi ve siz dostlardan aldığım dönüşlerden de anlıyorum ki çok faydalı bir çalışma yapmışız. Bildiğiniz gibi kahramanlarının hayatta olduğu yakın tarihle ilgili söyleşi yapmak çok zordur. Bu tür yazılarda her zaman tarafları incitme rencide etme olasılığı mevcuttur. Buna çok özen göstermemize rağmen maksadı aşan ifade ve yorumlar oluştuysa bir kere daha özür dilemeyi kendime görev addediyor, ilgili şahısların hoş görüsüne sığınıyorum.

Başçiftlik.net'in Başçiftlik ve İskersür kültürü ile ilgili yaptığı çalışma ve araştırmaları takdire şayandır.. Hemşerilerimizin özelliklede yetkililerin böyle özverili projeleri desteklemesi teşvik etmesi gerektiğine inanıyorum.. İşte bende tam bunun için buradayım.. Haydi! var mısınız..? Hep beraber el ele verelim, “BAŞÇİFTLİK.NET” tüm hemşerilerimizin sanal alemdeki buluşma kavuşma dertleşme noktası olsun....

Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şu anda bana 'Hoş geldin' dediğinizi duyar gibiyim. Hoş bulduk.

 

Metin KILIÇ

SAMSUN

1073 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları
Adres: Esenyurt/İSTANBUL
 e-mail: basciftlik.net@hotmail.com
Aktif Ziyaretçi: 1 Bugün Gelen: 384 Dün Gelen: 336 Toplam Ziyaretçi: 1717910
Copyright  2018 Basciftlik Net
|
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazlm Hizmetleri